poniedziałek, 13 stycznia 2020

"Światło w środku nocy"- Jojo Moyes- przesyłka od Wydawnictwa Znak.

Witajcie.

Jestem w trakcie czytania najnowszej powieści Jojo Moyes. Nie ukrywam, że jest to moja pierwsza książka pisarki i powiem szczerze, że czyta się ją dobrze...Może dlatego, że jest ona o miłości...do książek... Ale nie tylko. Dlatego długo zastanawiałam się jaką by tu zrobić grafikę, by ta pozycja wydawnicza nie została nie zauważona. Styczeń jest bardzo obfity w nowości, ciekawe propozycje książkowe. Ta również należy do tych.. Dlatego moja propozycja grafiki jest następująca. A dla tych, którzy chcą wiedzieć o czym czytam....zostawiam notkę od Wydawcy Znak. Wydawnictwo Znak
Alice, główna bohaterka książki „Światło w środku nocy”, czuje się jak wybrakowana wersja samej siebie. Szybki ślub z przystojnym Amerykaninem okazuje się pomyłką. W domu rządzi teść, który książki inne niż Biblia uznaje za stratę czasu. Na dodatek plotkuje o niej całe Baileyville, tylko dlatego że przybyła z dalekiej i równie nudnej Anglii.
Otwarcie konnej biblioteki prowadzonej przez kobiety burzy spokój miasteczka. Na jej czele staje Margery, która brzydzi się hipokryzją i, o zgrozo, ma własne zdanie na każdy temat. Alice rusza na dzikie górskie szlaki z lekturami wzbudzającymi kontrowersje. Oliwy do ognia dolewa fakt, iż wśród kobiet zaczyna krążyć zakazana książeczka, która – jak twierdzą niektórzy – mąci im w głowach i budzi grzeszne myśli…

Choć od Margery różni ją prawie wszystko, Alice odważy się iść za głosem wolności w świecie pełnym zakazów. A dzięki przyjaźni z Fredem zrozumie, że nigdy wcześniej naprawdę nie kochała.
„Światło w środku nocy” Jojo Moyes to powieść o losach odważnych, niepokornych kobiet, które pokochasz równie mocno jak Lou Clark, niezapomnianą bohaterkę „Zanim się pojawiłeś”.

Premiera tej powieści niebawem, bo 20.01.2020 r.

Wydawnictwu Znak bardzo dziękuję za otrzymanie egzemplarza recenzyjnego.

Katja

6 komentarzy:

 1. Jestem ciekawa twojej opinii na temat tej książki. W moim przypadku z odbiorę książek Jojo Moyes bywa różnie.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Może przeczytam,chociaż preferuję książki polskich autorów.Czekam na Twoją recenzję!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy ktoś z nas wyobraża sobie konną bibliotekę!?Na pewno przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi interesująco i ciekawa jestem Twoich wrażeń.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hm... Ciekawe ciekawe 😊😊😊 poczekam i zobaczymy 😊😊😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Wzruszająca historia kobiet, które walczą o siebie w XXI wieku, w małej wsi zdominowanej przez zamożnych mężczyzn.

  OdpowiedzUsuń